| necunoscutulanonim973 a întrebat:

Salut TPU, astazi am chiulit de la ultima ora aproape toata clasa, doar 3 au ramas in clasa.Acum a aflat diriginta si maine vrea sa ii explicam de ce am plecat si nu vrem sa afle ca am chiulit ca este putin cam exagerata ea de fel si vreau sa ma ajutati sa imi dau seama cum sa ii explicam incat sa scapam si noi din acest necaz.Noi am vorbit intre noi sa zicem ca am auzit pe cineva pe hol ca nu au mai facut acea materie si am dat ceasul cu 15 minute inainte ca sa putem spune ca am crezut ca nu mai vine profesorul.
Este bine? Aveti o completare o idee mai buna? Va rog frumos am nevoie de ajutor.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Serios, explicatiai aia nu tine nici la un copil de clasa a2a...
Cand ai chiulit a fost misto nu? Acum iti asumi.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Auzi... In situatia asta decat sa cazi cu turma mai bine te duci frumos la medicul de familie, ii zici ca ti-a fost rau si sa iti dea o scutire. Hai sa te invat. Maine dimineata ( adica azi ) te frumos la medicul de familie si ii zici ca iti e rau si sa iti dea o scutire pe ieri si pe azi ( nu cred ca nu ti-ar place o zi in plus acasa ) si ii explici sa scrie acolo in asa fel incat sa fie valabila si pe ziua de ieri scutirea ( si normal ca la final ii dai si tu un 10 lei ca asa e frumoswinking )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ați chiulit, vă asumați.

| AndrElle a răspuns:

Super ideea.

| unu3doi2trei1 a răspuns:

Nu o să vă creadă, dacă ai fi profesorul/profesoara ai crede ce vreți să îi spuneți? "Nu am chiulit dar doar am plecat" rolling on the floor Că ați auzit că nu a venit la ore, știți măcar dacă are ore și dacă da unde astăzi? Ceasul de pe perete ca ceasul, dar ceasul de pe telefoane era înainte cu 15 minute la toți?

| necunoscutulanonim973 explică (pentru unu3doi2trei1):

Nu aveam nici unul dintre noi telefoanele la noi, si chiar daca le aveam diriga crede ca nu le aveam ca ea nu ne da voie gen