| MusicAlina a întrebat:

astazi am mers in excursie si mama mi-a dat telefonul ei (al meu nu lucreaza). Cand am vrut sa merg la magazin am dat sa il tina o prietena dar din greseala ea l-a scapat si ecranul telefonului s-a stricat. A vazut acasa mama si nu am vrut sa zic ca prietena a facut asta si am zis ca eu din greaseala l-am stricat.Imi este frica foarte tare de tata nu stiu ce va zice el.

6 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Este un telefon mai important ca tine pentru el? Cu siguranta nu, asa ca nu te ingrijora, poate va fi usor nervos dar va intelege ca a fost un accident si i va trece.

| MusicAlina explică (pentru WaterDrop):

Nu stiu cum sa-i zic pentru ca am avut un conflict cu familia ei si de aceea

| WaterDrop a răspuns (pentru MusicAlina):

Ii spui ca a fost o greseala nevinovata.Nu are nevoie sa scoata arma din camara pentru asa ceva.Incearca sa il linistesti, este doar un telefon.

| bobita23 a răspuns:

Tatal tau va intelege, nu e un lucru atat de grav+ ii va trece, nu va fi suparat pe tine mereu!

| Radu416 a răspuns:

Parintii tai sunt foarte ciudati, probabil le va trece supararea, oricum incearca sa vorbesti cat mai mult cu ei, am obeservat ca nu te intelegi prea bine cu ei....in fine, am vrut mai mult sa te intreb ce s-a intamplat cu pisica, a scapat?
Apropo incearca sa scrii putin mai corect si fluent, faci foarte multe greseli si nu se intelege nimic din ce vrei sa spui.

| MusicAlina explică (pentru Radu416):

Pisica nu scapa e pe cale de moarte(E batrina