| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU.
Astăzi eram pe hol la scoala împreuna cu niște prieteni.
O fata pe care nu am văzut-o in viața mea a trecut și mi-a zis ca "ce prost ești" eu am rămas blocat …
Credeți ca este ok sa ma răzbun pe ea aplicând violenta?
Sunt clasa a XII-A.
Voi ce ați face?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai o gandire imatura daca tii cont de asa ceva.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca nu vrei sa ai 4 la purtare si sa nu mai ai sanse la vreo facultate, cu asa nota.

Violenta nu o aplica nici un om normal la cap, doar un descreierat, care nu-i capabil sa vorbeasca si sa judece o situatie.
Te sfatuiesc sa abordezi fata aia si sa-i ceri explicatie, de ce te-a facut prost.
Totul se rezolva cu vorba buna, cand esti om inteligent.

| sierra1 a răspuns:

N-ai făcut tu cumva vreun gest ne-la-locul lui?

| Anonim7391 a răspuns (pentru sierra1):

Nu, de asta zic ca sa vezi ce in ce societate toxica trăim

| sierra1 a răspuns (pentru Anonim7391):

Nu societatea e de vină ci - in cazul tău - fata aia

| iulia0514 a răspuns:

Câți ani ai 3? Nu mai bine mergi frumușel și o întrebi de ce a zis ca ești prost? Poate ca se refera la altcineva sau poate sa gândit ca dacă îți spune asta te aduce cu picioarele pe pământ sau a zis-o pentru ca a văzut că ești într-un anturaj nepotrivit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești clasa a 12 și ai gândire de copil de clasa a 5?

| danielteodor0 a răspuns:

E clar că vrea o colaborare pe termen lung cu tine însă momentan a dorit sa îți atragă atenția asupra faptului că nu ești la nivelul de dezvoltare la care ai putea fi sau că nu i-ai dovedit că ai fi la acel nivel la care consideră ea că ai putea fii.
Recoman constituirea unui portofoliu prin care să îți demonstrezi interesele personale, redactare unui CV pentru a o ajuta mai bine, mai ușor și mai repede și desigur programare unui interviu pentru a înțelege ce așteptări area aceasta de la tine.
Poate veți reuși sa realizați o colaborare de succes și de lunga durată.

| iderspor a răspuns:

Nu credeam ca mai exista genul asta de oameni ca tine...