| BiscuiteViteaz a întrebat:

Aste e o intrebare pentru. cei pasionati de fifa / pes.
Pana acum am jucat fifa / pes doar cu tastatura.

Acum intrebarea : ( sincer va rog ).

As dori sa-mi cumpar un gamepad.
E diferenta mare intre tastatura si un gamepad? Si daca da, care sunt diferentele?

2 răspunsuri:
| lucian_2018 a răspuns:

Da, exista o diferenta. De pe gamepad vei putea juca mai bine, dar cu siguranta nu va fi chiar confortabil la inceput. O sa dureze putin pana te obisnuiesti, dar dupa o sa vezi ca va fi mai bine

| Blamely a răspuns:

Da, e mult diferit. E mult mai usor să joci majoritatea jocurilor pe gamepad, dar ia timp să te obișnuiești cu el. Oricum, merită investiția și timpul.