| llleo a întrebat:

Atunci când vorbesc, n-am respirație destulă și aproape că-mi tremură vocea. Ce e în neregulă?

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil din cauza emoțiilor, a anxietății.
Nu ar strica să mergi la un medic, poate ai astm.

| CosminCD a răspuns:

Posibil să fie de la faptul că ești timid. Dar dacă nu e de la asta, merită să consulți un specialist.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un semn de anxietate. Verifică dacă asta se întâmplă și când vorbești singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbește singur atunci când nu e nimeni cu tine acasă și vezi dacă se întâmplă la fel.

| llleo explică (pentru anonim_4396):

Cu respiratia e cam aceeasi poveste, dar la voce pare mai bine.