| llleo a întrebat:

aveti vreun remediu sau o idee de ce imi lacrimeaza ochii, mi se subtiaza vocea, si nu prea am respiratie atunci cand vorbesc cu o persoana importanta sau cand vorbesc in prezenta unui public? Am 15 ani.

Răspuns Câştigător
| Teodora_Timea_2001 a răspuns:

Hey happy Ai doar emotii/rusine sa vorbesti cu o persoana necunoscuta sau sa vorbesti in public, nu este o rusine si cel mai bine e sa mergi la psihologul scolii sau la ori care alt psiholog pentru ca te poate scapa de emotii si iti poate recomanda un remediu potrivit pentru a te face sa scapi de emoti/rusine etc. Bafta si ai incredere in tine happy

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Ai anxietate socială. Mergi la medic pentru tratament!