| idkkkkkk a întrebat:

Azi am racit si am fost obligata sa plec de la scoala,ma rog, nu asta conteaza.Ideea e ca de cateva zile prietenele mele ma trateaza ciudat si cred ca vorbesc pe la spate,dar nu stiu cum sa le spun in fata, avand si dovezi...Cum sa le,, descos" de adevar?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si care e problema? laughing Ca te vorbesc pe la spate? Prietenele tale? Sigur ca da...

Acestea sunt probleme neinsemnate pentru ce urmeaza. Dar sa nu incep cu filozofii despre viata, presupun ca nu te omori cu astea sau nu este cazul acum (sa nu o iei in nume de rau).

Lor le pasa cu adevarat de tine? Daca stii raspunsul, ar trebui sa stii raspunsul si daca tie trebuie sa iti pese de ele.
Dar daca totusi vrei sa le zici, le zici in fata si gata. Sau eventual pe o parte asa, de la un unghi de 67 de grade.

Succes!

| Trustmotorcy a răspuns:

De ce să faci asta? Dacă te vorbesc pe la spate doar nu mai avea tangențe cu astfel de persoane.

Ai dovezi dar crezi că te vorbesc pe la spate, cum vine asta? Dacă ești sigură, lasă-le și distanțează-te ușor de astfel de prietene.