| YoYoIonut a întrebat:

Azi mi-am instalat si downloadat battlefield 3. L-am instalat cum trebuie si am instalat si directx-ul din el tot.
Cand pornesc jocul imi apare eroare:
Failed creating D3D device of least version 10.0 on adapter,, ATI Radeon HD 2600 PRO"with driver 12, 6.
This is typically caused by not having the minimum required Directx support in the GPU.

Acum configuratiile pc-ului meu
Os windows 7, 4 GB, procesor de 3. 10Ghz placa video de 2GB
directx 11.

Scuze pentru categorie.
Funda si vot celui care ma poate ajuta!

6 răspunsuri:
| DEADON a răspuns:

Buna ziua! Tu poate ai instalat in Diskul C. El probabil este full (plin) de GB. Instaleazal in D sau de preferinta ta. Copii crackul si il bagi in folder. Daca nu iti intra in joc sterge acel TM din folderul jocului si lasi doar Battlefield 3. O zi buna. Sper ca te-am ajutat!

| YoYoIonut explică (pentru DEADON):

Poate e de la placa video...am gresit e de 1 GB

| DEADON a răspuns (pentru YoYoIonut):

Da...E prea mica...Eu iti spun ca sa iti strangi bani sa iti pui mai multi Rami! O placa buna trebuie sa aiba minim : 4 ca sa fie buna. Daca o ai de 6, 8 rami iti merge orice joc. TE ASIGUR EU! O zi buna!

| YoYoIonut explică (pentru DEADON):

Cum adica sa imi pun mai multi rami? Nu se cumpara alta placa?

| DEADON a răspuns (pentru YoYoIonut):

Scuza-ma. Am scris gresit. Da eu spun sa cumperi alta placa videO. Minim 4 GB ram ca sa fie buna macar.

| Джурий_Катька_1986 a răspuns:

Inseamna ca este o problema de computer poate ca Disc C este plin si trebuie sa stergi cite ceva