| Xdreaper21 a întrebat:

Azi un baiat grea sa o sarute pe iubita mea dupa ce au terminat orele(o asteptam), iar eu am sarit la bataie
Nu am incasat-o chiar l-am facut sa planga dar s-a ridicat imediat dupa ce l-am lasat si a zis ca vine cu gasca
Cu asta am mai avut eu probleme si ii bat si gasca daca vin si baieti mei doar ca stiti eu trebuie sa plec din tara si imi e ca nu o sa pot pleca daca va zice ceva politiei
Pot pati ceva?
Pot spune ca vrea sa o agreseze?(iubita sa imi ia partea ca sa fie credibil)
Pot sa il bat in miez de noapte dupa un colt de bloc si sa ii fac viata un calvar(adica sa stea cu frica de mine)
Il bat in miez de noapte pana ii da sangele dupa il torturez un pic(leg cu mainile de ceva sa atarne si il lovesc) si daca incearca ceva cu ea sa il pot bate mai tare?
Va rog raspunsuri serioase
Dau funda

42 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Ești ceva, de nedescris. Vrei să minți poliția dacă este cazul, vrei să faci rău unei persoane care o place pe iubita ta.Nu înțeleg de ce, iubita ta nu este un obiect ce îți aparține.
Îmi este scârbă de persoanele care gândesc că rezolvă orice cu violența, sper ca răul pe care îl faci, să ți se întoarcă înzecit.

| Xdreaper21 explică (pentru AnaBejenaru):

Stiu ca nu rezolv nimic cu violenta dar parca cand il bat pe ala ma simt satisfacut
Nu sunt cel mai bun exemplu de baiat
Am avut vreo 5 fapte facute in care s-a implicat politia si sunt bine mersi nici dosar nu am
Stiu ca iubita nu e un lucru da ala chiar ma enerveaza i-am spus de vreo 10 ori cu frumosul si ultima data i-am spus ca daca nu inceteaza o va pati
Nu am mai incercat pana am terminat liceeul
Apropo nu e bine sa urezi cuiva rau
A da si daca mi s-ar intoarce inzecit as suferi cat pentru un catralion de ani

| Drimmero a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Nu ii iau partea, nici nu sustin violenta,, dar daca altul se da la persoana iubita si chiar se apropie mai mult decat trebuie, chiar vei fi scos din minti, nu-mi zice ca tie ti-ar place ca una sa il abordeze pe iubitul tau de fata cu tine, sa-l ia si de gat.

| AnaBejenaru a răspuns (pentru Drimmero):

Tu cred ca ai citit printre randuri,tu ai vazut ce a scris el,este vorba de mai multe lucruri, lasam iubirea la o parte.
Imi pare rau cand vad ca totul se rezuma la violenta, am cunoscut/vazut multe lucruri extrem de oribile pornind de la un simplu conflict.
Nu inteleg eu tipologia omului care se gandeste sa agreseze pe cineva, in modul in care individul de mai sus a descris, si toate astea pornind de la ce? de la orgoliul mult prea mare?

| Xdreaper21 explică (pentru AnaBejenaru):

Mai voi ma faceti sa gandesc nai rational multumesc

| Drimmero a răspuns (pentru AnaBejenaru):

Repet,si-a aparat persoana iubita, ala incercand sa o sarute a agresat-o,, cel putin asa vad lucrurile.
2 oameni care se iubesc isi apartin unul altuia, parerea mea.
Cu vorba buna nu poti sa tolerezi tupeul unora...ce a facut ala e nesimtire.

| darrio2007 a răspuns:

Usurel,viteazule! Ca tine sunt destui pe lumea asta. Doar gura e de ei. Cu iubita ce faci daca pleci din tara? I-o lasi lui sau deja ea este cu el si tu ai picat de fazan?

| Xdreaper21 explică (pentru darrio2007):

Nu il suporta pe baiat
Ea care nu vorbeste cu prieten de al meu l-a rugat sa il ia de pe ea

| darrio2007 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Se urcase pe ea? Asta inteleg de la tine.

| Xdreaper21 explică (pentru darrio2007):

O data era serios intram in clasa la ea ca terminasem orele si era pe ea si ea se zbatea colo(nu are foarte multa forta)

| RAY a răspuns:

Cand ma gandesc ca ai dreptul sa emigrezi ma apuca groaza

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bate l, tortureaza l in spatele blocului. Daca tot platim taxe si impozite sa intretinem. puscariasii macar sa fie smecherasi din astia ca tine

| T0T a răspuns:

Păi tu ești animal mă? Dacă iubita ta e de acord să îl sărute părăsește-o și gata, nu sări ca idiotul că după mai multe probleme îți faci. Iubita ta nu are nimic de spus în toată treaba asta? Respectă-i decizia, fii om civilizat.

| Xdreaper21 explică (pentru T0T):

Pai nu e de acord ala tot insista am un prieten vechi si bun cu ea in clasa iar ea sta doar pe langa el ca sa poata sa ii zica prietenul meu ca sa o lase in pace
O data a venit plangand la el ca vrea sa o inchida in baie daca nu facea sex cu el

| anonimg a răspuns:

Daca prietena ta este agasata/hartuita, atunci trebuie sa sunati la politie imediat. Daca nu esti cu ea, atunci sa sune ea. Pana la urma, lui ii va fi interzis accesul in scoala aceea, in zona unde locuieste ea, si pe tot traseul de acasa la scoala.

| OldSoul a răspuns:

Ba nici nu stiu sa raspund serios sau sa te iau la misto ca ai gandit asa ceva.
Ce sa vezi? Nici una din variantele tale nu sunt bune. Crezi ca daca-l bati rezolvi ceva? Poate intr-un univers paralel.
Problema e la tine, fii sigur ca nu a incercat el sa o sarute de nebun, ceva, undeva ti-a scapat, sau nu ti-ai dat seama.
Bagi tu frica in el, dar la frica, s-ar putea sa devi din agresor, victima.
Daca ai avea incredere in ea, si respectiv in tine, nu ai fi in postura asta, dar cat timp vrei sa-ti anulezi concurenta prin bataie, sincer, ai o problema cu increderea de sine, cel putin. Poate ca o sa o elimini, dar e foarte posibil ca si partenera ta sa se desparta, acum sa fim serios, probabil o sa afle ca tu ai fost, si ma intreb daca o fata ar accepta sa ramana alaturi de un astfel de tip, care e posibil sa devina tatal copiilor ei.
Dupa cum am spus, ti-a scapat ceva, fie ea le da de inteles ca e singura si ei se dau la ea, fie chiar e ceva intre ea si acel tip, ceva ce tu nu stii. Poate nici nu i-ai spus ca o vei astepta si de aici si problema.
Cat despre bataie, chiar daca nu sunt martori, el tot stie cine e, asa ca, problemele le vei avea asigurate oricum, plus ca nu stiu cata frica i-ar fi de tine, totusi a incercat sa-ti sarute iubita, desi stia ca esti intr-o relatie cu ea, deci stie el ceva ce tu nu stii.

Intrebarea e daca merita? Probabil esti indragostit nebuneste de ea, dar... neah, ceva sigur e gresit in relatia voastra.

| Xdreaper21 explică (pentru OldSoul):

Frate cat inca eram la liceeu aia ma intrebau daca pot sa vorbeasca cu mine dar de joi(de cand l-am terminat) aia is in genu hop am scapata de asta gata frate hai la iubita sa
I-am am spus iubitei mele ca voi veni sa o astept plus ca el o hartuia ea ma astepta langa intrare in liceeu si ala nu o lasa sa plece(era asa hilar cand a zis ce vrei ma jigodie cand am dat usor peste el si cand m-a vazut am avut un zambet de genu pe cine faci tu jigodie ma pielea **** si facu o fata de genu ce dracu cauta asta aici dar cel mai tare e ca mi s-a inchinat)
Si nu inteleg cum adica din agresor victima?
O sa ma bata ala?
E cu 2 ani mai mic nu are sanse
Ea stie ca eu sunt oleaca cam gelos cu macio astia care mai sunt prin liceeu mai ales cand se dau la ea dar in rest sunt un iubit foarte bun(nu o insel nici macar nu o jignesc sau chiar sa ii zic ma in joaca ii zic mereu pe nume si sunt de obicei foarte calm nu tip nu ca cert sunt rational)

| OldSoul a răspuns (pentru Xdreaper21):

Eh, pai daca zici ca o hartuia, ce sa zic, isi merita soarta.
Eventual ia-ti un cutit cu tine sa-l fluturi prin fata lui sa se sperie mai bine, si sa te faci nevazut repede.
Problema e ca daca tu pleci va fi cam aiurea pentru ea.
Cu agresoru victima e simplu, la frica si d-astea intra adrenalina si chiar daca e mai mic, s-ar putea sa ramai uimit.

| Xdreaper21 explică (pentru OldSoul):

Am gasca mea care imi sunt ca niste frati mai ales cel mai bun prieten care daca le zic(nu de parca le-as fi tata) ar putea sa o apere

| AnaBejenaru a răspuns (pentru Xdreaper21):

Nu imi lua cuvintele in nume de rau,am fost dura in primul cometariu,dar intelege si tu, cinteste atent si vezi ce ai scris, daca tu ai fi in aceasta situatie, tu te-ai gandii ca omul respectiv are o mentalitate copilaroasa si in acelasi timp foarte proasta?
Nu totul se rezuma la violenta, plus ca ai spus ca ai mai avut probleme cu legea.Incearca calea amiabila, iti spun eu, un 'imi pare rau' din partea persoanei care te-a deranjat, face mai mult decat orice act violent happy

| Xdreaper21 explică (pentru AnaBejenaru):

Da dar ii repet de 7 milioane de datralioane de ori sa o lase in pace si el tot nu
Nu mai pot 2 persoane care se iubesc isi impart sentimentele unui altuia
Cu vorba nu pot controla tupeul unora trebuie sa bagi oleaca spaima
Daca faceai ceva rau te bateau parinti sau spuneau e lasa?

| minrest a răspuns (pentru OldSoul):

Asta cu cutitul nu prea e o idee buna.

| Superior a răspuns:

HI,my boy! Am o oferta pentru tine, vrei sa te inscrii in mafia mexicana? Avem nevoie de oameni ca tine sa-l bata pe Alonzo din mafia italiana, de asemenea ne ajuta si mafia din Franta si cea din Rusia.

| BlackRose03 a răspuns:

Daca il bati chiar crezi ca vei rezolva ceva? Ce poti face... Vezi-ti de viata.
Cat timp n-are martori sau dovezi nu-ti poate face nimic.

| Xdreaper21 explică (pentru BlackRose03):

Perfect il bat de va stii de tot neamu meu si cand o sa imi vada gasca pai o sa le fie tarfa

| BlackRose03 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Ok, asa sa faci. happy
Funda?

| Xdreaper21 explică (pentru BlackRose03):

Mai vad raspunsuri si dupa aia decid

| Adyy5 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Esti lãu.;(

| Xdreaper21 explică (pentru Adyy5):

Cel mai lau

| Adyy5 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Fk... Haypa

| darrio2007 a răspuns (pentru Xdreaper21):

Esti jalnic, baiete!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa te iau in serios cand ma faci sa rad?
Cum sa iti treaca prin minte sa il 'torturezi' in miez de noapte?
Ai creier, sau sta acolo de forma? Daca esti barbat il rezolvi prin vorbe, nu cu pumni si picioare.
Iubita ta poate a lasat acel individ sa se apropie de ea.Trebuie sa aflii mai multe lucruri despre ceea ce s-a intamplat.
Inainte sa inveti sa te bati, macar pune punct la sfarsitul unei propozitii.

| 393Dan a răspuns:

Eu zic sa clarifici lucrurile cu el acum, ca pleci degraba. Tu acum esti acasa si el incearca chestii de-astea, ce-si va permite el sa faca cand tu nu vei fi, la asta gandeste-te.

| Scarbo a răspuns:

rolling on the floor), se uita dupa iubita ta si tu vrei sa il torturezi pe bietul om, unii oameni sunt atat de usor de influentat...

| Xdreaper21 explică (pentru Scarbo):

Bine recunosc ca am exagerat dar serios baiatu asta insista mai ceva decat un fost coleg care cand sarea la bataie nu se lasa pana nu il omoara
Chiar si daca fostul dirig vinea el tot continua

| Scarbo a răspuns (pentru Xdreaper21):

Ai omis sa spui ca este cum este. Daca asa sta treaba nu ar strica sa-i dai o lectie sa-si vada de treburile lui si sa nu se mai implice in a le altora, poti sa-l bati fizic, dar te asigur ca daca il bati si psihologic o sa ajungi la rezultatul dorit.

| T0T a răspuns (pentru Xdreaper21):

Să se ducă la poliție pentru hărțuire atunci. Eu zic că așa o să îți faci probleme și nu cred că e cazul. În fine, faci cum consideri, să nu regreți după.

| Xdreaper21 explică (pentru Scarbo):

Pai eu de obicei aproape ii rup capu si il amenint (ca sa lovesc 2 iepuri dintr-o lovitura daca stii ce zic)

| Adrian1555 a răspuns:

Coa**e, din cauza la astia ca tine mi-e scarba cand aud de bataie, *** daca esti tare in mufa spune-i sa o dati parte in parte si sa die ambele gasti prezente, nimeni nu se baga si punct, cine ia bataie apleaca capul si merge mai departe, si fasa cu blocul, privare de libertate, nelinistea publica, agresiuni fizice, daca vrei sa pleci din tara doar o sa primesti biste vederi la puscarie ca sigur iei 5 ca popa si pentru marturie mincinoasa ( in caz ca minti politia) mai adauga 3-4
Eu zic sa fu**i de acum cat poti ca daca faci ce ai zis cand iesi de la carcera copilul tau o sa aiba buletin

| Xdreaper21 explică (pentru Adrian1555):

Ai dreptate
Dar nu va acceptat sa o dam parte in parte ca am mai dat-o odata parte in parte si l-am rupt in bucatele nu a mai venit la liceeu timp de 2 luni
A da si sa stii ca ar trebui sa mai astept 1 an ca sa aiba 18 sa pot sa o ***

| Defalucy a răspuns:

Nu rezolvi nimic cu bataia, serios. Daca doar a vrut sa o sarute, spune-i clar sa o lase in pace. Daca insista si o agreseaza, mergi frumos la politie si ai terminat

| Xdreaper21 explică (pentru Defalucy):

Mersi de raspuns este printre cele mai bune