| instinct a întrebat:

azi vin cu una buna! Mi-am pierdut buletinul, ce pot face sa primesc altul, fara sa apelez si la ajutorul parintilor, nu am chef sa stie si ei poate pot eu sa fac ceva!

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Raportezi pierderea buletinului la organele de politie si iti spun ei ce trebuie sa faci ca sa iti faci alt buletin, poza format carnet si cam atat cred.

| katy a răspuns:

Spui la politie ca l-ai pierdut si te vor pune sa iti faci altul. daca nu te duci curand dupa nu stiu cat timp, stiu ca te amendeaza daca stai fara buletin sau daca l-ai pierdut si nu ai anuntat organele de politie