| xBlueEyes a întrebat:

Care credeti ca este varsta optima pentru a avea pentru prima data o prietena/iubita?

Răspuns Câştigător
| qpattyx3 a răspuns:

Varsta optima pentru avea pentru prima data o prietena/iubita reala este cam de 14-15 ani.Nu poti sa zici ca ai un/o iubit/a la varsta de 10 ani sau mai putin pentru ca esti copil si habar nu ai ce e aia iubire adevarata. Poti iubii la orice varsta dar nu e timpul pentru relatii cu saruturii si chestii mai tandre decat dupa 14 ani! Eu asa cred ca ar trebui sa ai prietena/iubite cam pe la 14-15 ani.Dar daca esti matur si ai ceva in minte, te tii pe picioarele tale poti sa incepi o relatie si pe la 12-13 ani. Sper ca te-am ajutat.Papa!

7 răspunsuri:
| DiaNa357 a răspuns:

Cam pe la 11-12 ar fi perefect sa incepi sa ai relati de dragostehappy

| ionuutzuu a răspuns:

Nu exista o varsta... prietena/iubita este pur si simplu pentru. petrecerea timpului liber deci e ceva normal.

| DroGuleTz a răspuns:

De cand vrei tuh
:*

| Aylee a răspuns:

Hmm... zic undeva pe la 11-12 ani pentru o iubita.

| niko_7262 a răspuns:

Poi sti ca depinde de om la om, si mai ales aceasta decizie trebuie sa o iei tu si absolut nimeni altcineva. Poti avea prietena la orice varsta, dar ce vreau sa subliniez este faptul ca la 11-12 ani nu vei simtii niciodata ce o sa simti la 15-16...
Tine doar de tine decizia asta, insa de ce sa te grabesti? ai o viata intreaga inainte.O sa te saturi.

| D3Dulici a răspuns:

Eu am avut iubit pe la 10 aniblushing siii am stat cu el 2 anilaughing. dar atunci nu stiiam mai nimic doar ne luam de mana ne uitam unul la latul si radeamlaughing!:X

| Laviutzza a răspuns:

Pe la 14 ani eu cred ca ti se intampla ceva cu adevarat fantastic... iubirea propriu zisa.Pana atunci e doar o copilareala.Mie asa mi s-a intamplat, deci cam de la 14 ani incolo.