| GeoAlexa16 a întrebat:

Salut TPU,
Care liceu este mai bun Colegiul economic administrativ Iasi sau Dimitrie Cantemir?

3 răspunsuri:
| Sadop a răspuns:

Daca vrei sa dai la economic banuiesc ca le ai cu matematica. Profilul economic presupune destul de multa matematica. Economic 1 nu mai este ce era acum 4 ani cand se intra cu aproape 9! Mediile au scazut drastic! Deci iti sugerez sa mergi la Dimitrie Cantemir, pe profil real. In 2012 la mate-info ultima medie de admitere la Cantemir a fost 8.75 pe cand la Economic 1 toate mediile sunt sub 7!

| GeoAlexa16 explică (pentru Sadop):

Multumesc pentru raspuns.

| Sadop a răspuns:

Sub 8, scuze!