| UltraX44 a întrebat:

cat costa sa am un card de debit? O sa platesc de luna sau pe an? Ma refer doar la BRD.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Cardul de debit este gratis si se elibereaza odata ce ti-ai facut cont bancar la o banca (cardul ti-l trimit acasa, in termen de 7 zile).
Daca ai grija sa scoti bani de pe el, intotdeauna de la bancomatul bancii unde eti-ai facut contul bancar, nu vei platii nici comisioanele cares e percep la extragerea banilor.
Pentru debit card, nu exista plata lunara sau anuala.

Stii tu ceva de platile lunare si anuale, dar acelea se aplica doar CREDIT CARD-urilor.