| JockerStoica a întrebat:

Ce adidasi credeti ca sunt mai buni la fotbal dintre Nike Mercurial si cei de la Adidas?
Care sunt mai buni la pase, viteza, sut, controlul mingii, rezistenta etc?
Am mai pus intrebari de genul acesta si nimeni nu prea m-a lamurit sincer.
Funda mare!

Răspuns Câştigător
| Zorok a răspuns:

In general cei de la adidas au crampoanele mai rezistente si mai dure, cei de la Nike au laterala cam starmta ceea ce va face orice pasa mai precisa insa sutul va vira in functie de directia pe care i-o induci tu in cea opusa datorita presiunii ghetei de fotball asupra siretului piciorului.

Cei de la Adidas au intrat pe piata cu noul model de crampoane indoite in spate, care, cu ajutorul vitezei exercitate de catre jucator vor oferii un control mai bun asupra balonului si vor avea o traiectorie mai dreapta in momentul sutului.

Personal recomand ADIDAS.Sanatate!