| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Salut TPU. Ce parere ati avea despre acest tatuaj (mai stilizat, mai ingrijit dar ideea sa ramana aceeasi) si despre omul pe care l-ar purta? Ce v-ar inspira el?
aici imaginea cu tatuajul : https://ibb.co/tshTdxT

19 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ce parere a-ti avea despre acest tatuaj... si despre omul pe care l-ar purta? "

ăla cu casca de hitlerist? - un descreierat tembel

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru sierra1):

De ce tocmai un descreierat tembel? Ce crezi tu dupa tine ca ar simboliza acel desen?

| sierra1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

E vorba de tine?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru sierra1):

Nu e vorba de mine ca eu am alte tatuaje, voiam doar sa iti stiu parerea la intrebarile pe care le-am pus

| sierra1 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

De ce să justific o părere, tu justifici cuiva intrebarea?

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru sierra1):

Voiam sa vad ce anume te-a facut sa iti formezi acea opinie, nimic mai mult, nimic mai putin...

| GabiDumitrescu a răspuns:

"Viata unui soldat e ca un joc de carti - intre tactica/strategie si noroc."

| DonEduardo a răspuns:

Tatuajele mi se par o prostie si toți cei care si le fac vor să iasă în evidență.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru DonEduardo):

De ce zici chestia asta?

| DonEduardo a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Zic asta pentru că se poate intampla ca omul sa nu mai vrea tatuajul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Satana, evul mediu, lipsa de educatie. "Tatuaje au doar c*rvele si puscariasii" - parerea a vreo 80% din adunatura asta care traieste pe teritoriul Romaniei.

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru DonEduardo):

Tatuajele facute doar de show, care nu te reprezinta pe deplin ca persoana si nu sunt ale tale sa zic asa... chiar nu trebuiesc facute. Eu de exemplu vad tatuajele ca niste insemne personale si nu doar pentru a impresiona pe cineva. Numai aia batuti in cap isi fac tatuaje doar de show si dupa trebuie sa le stearga

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru GabiDumitrescu):

Stiu ce spui, dar nici chiar 80 % acum realist vorbind... Da, mai sunt oameni care chiar cred asta dar nu sunt in halul ala de multi. Ca sunt altii care au o parere aiurea despre ele e una dar sa zici ca numai categoriile alea de oameni au e alta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Personal nu mi l-as face, dar daca pentru tine transmite ceva profund, da-i bice!

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru anonim_4396):

Vreau doar sa aflu opinia oamenilor despre acel desen ca si tatuaj, nu e al meu, nu l-am facut si nu fac tatuaje asa degeaba laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Opinia mea nu e asa grozava intrucat desenul nu imi transmite nimic care sa-mi placa si nu l-as purta pe mine decat maxim doua zile. Este mult prea evident, iar acele culori sunt intr-un contrast prea mare. S-ar vedea prea evident si probabil nici nu s-ar intelege din prima ce reprezinta. Plus ca nu e ceva simbolic pentru mine.

| EU13Nmc a răspuns:

"ce parere a-ti avea despre acest tatuaj... si despre omul pe care l-ar purta? ".....in momentul in care iti faci un tatuaj care e permanent nu il faci pentru parerea oamenilor sau pentru a inspira ceva, il faci pentru tine, sa semnifice ceva important pentru tine. Fa-ti un tatuaj unic care sa reprezinte ceva important pentru tine

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru EU13Nmc):

Ce te face sa crezi ca fac tatuaje pentru parerea oamenilor? Tatuajul ala nici macar nu l-am facut, nu e al meu, etc etc deci acum vorbesti ca nu ai ce face probabil. Stai tu linistit ca am alte tatuaje care reprezinta ceva pentru mine si vezi ca nu stai de vorba cu vreun specimen care se umple de tatuaje doar sa para cineva sau smecher

| Aphorius a răspuns:

Nu merge link-ul