| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți despre cazul în care o fată are un orgoliu mai mare decât al unui băiat.
Sunt clasa a 11-a și o colegă de care îmi place mi-a spus că simte și ea același lucru.
Cert este că de atunci, de când mi-a mărturisit asta a început să vorbească foarte puțin cu mine și nu așa mult și des ca înainte.
Eu nu mi-am folosit niciodata orgoliul cu ea, mereu l-am lăsat de o parte și i-am scris uneori mesaje de 100 de rânduri..Răspunsul ei fiind de 10-11 cuvinte
Pot spune că lucrurile astea mă afectează puțin.
Ce credeți că ar trebui să fac? Având în vedere că vom fi colegi de bancă când începem școala.
Mă gândesc ce ar fi dacă i-ar trece această "atractie" pana cand incepem liceul laughing
Țin să menționez că ea cunoștea un băiat, și mi-a spus că de când mi-a văzut caracterul și-a dat seama că el nu merită efort și de atunci a început să mă placă.
Un caz destul de delicat, știu! laughing
Aștept păreri!
Funda.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ori te vede ca pe un frate ori s-a plictisit de tine, nu ma mir pari un disperat dupa ea in timp ce ea viseaza la altul, nu e atractie din partea ei

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru RAY):

Nu e deloc așa..Nu prea ai înțeles

| WorldTraveler2553 a răspuns (pentru RAY):

Situația e exact cum am povestit-o, chiar dacă pare altfel...Am văzut că ești adâncit și tu de lucruri de-astea, prin alte postări laughing Ce sfaturi ai mai putea oferi?

| RAY a răspuns (pentru WorldTraveler2553):

S vorbesti cu ea si sa i propui o intarnire

| Violleta2022 a răspuns:

Aici nu-i vorba de orgoliu, ci iti da tie posibilitatea sa-i faci curte, lucru de altfel perfect normal pentru un baiat.
Incearca sa nu-i mai scrii 100 de cuvinte, ca doi bani nu fac, invit-o undeva, iesiti, plimbati-va, cunosteti-va...si mai lasati naibii scrisul ala, ca omorati toata romanta cu mesajele!

| 94Lucifer94 a răspuns:

Păi depinde, nu mărturisi tot dianinte să te vezi cu ea în aceiași bancă. O pui într-o situație jenantă, să înceapă școala cu un iubit ca și coleg de bancă. Spune-i că o placi, dar nu-i spune că o iubești.