| WhiteandBlack45 a întrebat:

Cum as putea sa imi controlez emotiile? Cateodata me enervez asa de tare pe o persoana care ma jigneste incat imi vine sa il ucid.

4 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Iti pui in gand faptul ca trebuie sa te controlezi, ca nu trebuie sa lasi pe nimeni sa te enerveze si ori de cate ori incearca cineva sa faca asta spuneti in gand ca tu esti mult mai bun si trebuie sa te controlezi.

| NAT0 a răspuns:

Il ucizi. laughing
Ai auzit de descarcare prin injuraturi sau prin plans?

| pqGro a răspuns:

Buna! Si eu sunt exact la fel ca tine. Cand o persoana ma enerveaza foarte tare, nu pot sa ma linistesc pana nu il lovesc, sa il las intins pe jos, si sa il vad ca sufera. Si, deseori intru in conflicte datorita faptului asta. Insa, de ceva timp, trag aer in piept, numar pana la 3 si ma prefac ca nu mai vad persoana aia, pana ma calmez. Nu pot sa lovesc o persoana cand vreau eu, si mai ales la scoala. La mine a mers, poate ca va merge si la tine. Succes! big grin

| diadiana2604 a răspuns:

Gandeste-te ca toti primesc ce merita daca a gresit sau te-a enervat intentionat o sa i se intoarca inapoi nu trebuie sa te gandesti tu viata va avea grija de aceea persoana tu doar asteapta
cu rabdarea treci marea