| 3lFiTzU a întrebat:

Cum este sa traiesti in Germania ca si copil? Copii nemtilor sunt prietenosi sau rai cu strainii? Scoala la ei e mai usoara ca in Romania sau mai grea? Fundaa

Răspuns Câştigător
| Andreiyy a răspuns:

Salut, si eu sunt in Belgia si sunt la Liceu. Te asigur ca in 2-3 zile iti vei face 200 prieteni. Pentru ca asa am fost si eu, ma speriasem sa nu fie rai cu mine sau ceva de genul. Dar nu sunt chiar mai de treaba ca si cei din Romania. Si in legatura cu Scoala, si cu asta pot pune pariu cu tine ca este ce-a mai simpla. In afara de Romania care se bazeaza pe multa invatatura degeaba. In Germania, Belgia, Canada, etc, Scolile sunt foarte simple. Ma bucur ca te-am ajutat, pe curand.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E cunoscut că nemții sunt reci cu copiii lor și ei între ei și vor ca treaba să fie treabă.