| Utilizator2098765 a întrebat:

Cum pot sa-i spun unei fete ca îmi place de ea? Am 14 ani și ea are tot 14.

Răspuns Apreciat de Editori
| Goddessss a răspuns:

In primul rand, fii încrezător în tine.Nu îți fie frica de ea.
Spune-i tot ce simți. Prima data, vorbește cu ea ca să îți dai seama ce tip de fata e, ce caracter are și ce lucruri în comun aveți.
După ce ați început ușor să vă mai cunoasteti, scoate-o undeva în oraș:la un suc, la cinema, la un concert, într-un pub, la un restaurant, undeva în natură etc.
Fetele adora chestiile de genul acesta.
By the way: dacă fata zice că nu îi place de tine sau cv de genul, tu sa nu fii suparat, viața merge mai departe, pe pământul ăsta sunt o mulțime de fete.
Eu îți urez bafta și sper că o să reusesti!

5 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Spune-i direct, sau cumpără flori și lasă-i un bilet pe undeva, dar „biletul" să nu fie anonim!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Pur si simplu; o chemi la un suc, mai radeti, mai glumiti iar apoi deschizi subiectul si ii spui ca iti place de ea.

| Clytia a răspuns:

Nu o lua pe ocolite. Poți să o chemi pe afară, să ieșiți la o plimbare in parc, sau în alte părți, dar măcar să i-o spui față în față.
Mult noroc!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cel mai simplu lucru care îl poți face este să te întâlnești cu ea, să vorbești cu ea, să faceți ceva împreună.
Să îi spui, îmi place de tine direct, este o declarație, o afirmație.
Ei, fără să îți spună ție, s-ar putea să îi placă de tine, s-ar putea să nu îți placă.
Dacă tu îi spui direct la o întâlnire,
-Mie îmi place de tine.
Iar dacă ei nu îi place de tine, ea nu îți va spune.
- Mie nu îmi place de tine, lasă-mă în pace.
De ce? Așa ceva nu se face.
Astfel, la 14 ani și nu numai, ar trebui să faci ceva treptat.
Să cauți un motiv să vă întâlniți. Din felul în care discută cu tine, îți dai seama dacă îi place un pic de tine sau nu, Astfel treptat vei ajunge să îi spui și direct, că îți place de ea.

| Sofer a răspuns:

Daca va cunoasteti, dai impresii ca iti place de ea fara rusine si invit-o la un suc.