| Marin321 a întrebat:

Cum sa incep...
Pai efectiv toata viata e un dezastru.

Nimeni nu ma cauta daca nu ii caut eu, mereu cand cineva ma suna ca sa vorbim, o face pentru ca nu are pe altcineva cu care sa vorbeasca atunci si se plictiseste.

Din toate punctele de vedere sunt la pamant.
In viata amoroasa la fel, iubesc o fata dar ea ma cam evita. Acasa, cu ai mei nu ma mai inteleg aproape deloc. Cu prietenii... care prieteni?

Ma tot gandesc daca as pleca din vietile tuturor, oare... o sa ma caute cineva? O sa vrea cineva sa vorbeasca si sa isi petreaca timpul alaturi de mine?

Ce sa fac, ca sa ies din starea asta? In fiecare zi sunt mai trist si mai obosit.

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

Eu cand vad ca puneti astfel de intrebari ma-ntreb voi pentru ce si cine traiti!? Ai venit legat de x si de y sa le plangi atat lipsa si dezinteresul lor?!?!?!?
Iti va simti cineva lipsa!? Fii sigur ca nu!
O sa vorbeasca o zi, doua ...cinci ca "uite ce a facut si ala, saracul"...si ei isi vad de treaba in timp ce tu putrezesti!
Cati ani ai?
Relatiile sociale sunt importante...sau...nu!
De fapt,toti ne folosim unii de altii si nimanui nu ii pasa de nimeni, doar de siesi. Asa ca! Tu traieste pentru tine si restul daca e sa vina, vine de la sine. Decat sa te-ntrebi daca cineva o sa iti simta lipsa, mai bine te-ai intreba care e scopul tau in viata asta si sa lucrezi sa il atingi! Lasa plansul si vezi-ti de treaba! Esti tu si restul lumii, fiecare cu treaba luiwinking

1 răspuns:
| Lioana a răspuns:

Cei care sunt cautati des au ceva de oferit: zambete, voie-buna, distractie, sfaturi si indrumari, stiu sa asculte, stiu sa povesteasca etc. Tu ce ai de oferit?
Din cate am inteles totusi esti cautat din cand in cand dar nu-ti convine motivul. Care ar trebui sa fie motivul pentru care te suna cineva? Daca nu te-ar suna din plictiseala si te-ar suna din interes ar fi mai placut? Fii multumit daca cineva la plictiseala s-a gandit la tine.
Pe mine nu ma suna nimeni din plictiseala iar cand ma sunau... ma sunau din interes ca sa-si rezolve vreo problema. Acum nu mai are nimeni interes si nu ma suna nimeni in afara de familie iar eu sunt multumita.
Daca fata pe care o iubesti te evita cauta alta pentru asta nu e potrivita pentru tine. Iar daca vrei prieteni fii tu mai intai prieten pentru ei. Fii cooperant si bine dispus ca sa ai succes intre oameni.