| mihaii2 a întrebat:

..cum schimb formatu la calendar adica e bune dar scrie 10/9/2012 ca la americani eu as vrea sa scrie 9/10/2012 ca la noi in Romania adica prima oara ziua luna si apoi anul nu cum apare la pc luna ziua si anul! va multumesc anticipat.aa am gasit ceva de genu change calendar settings dar cand apas nu-mi apare nimic! Hai va rog spuneti-mi ca e o urgenta!:X:X:X

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Dă click dreapta pe dată, apoi click stânga pe Adjust date and time> pe Date and Time> pe Change date and time > pe Change callendar settings. Aici, la Short date, dai click pe săgețică, apare o listă și selectezi dd-MMM-yy. Faci la fel la Long date, apoi dai click pe OK și apoi închizi pe rând ferestrele care s-au deschis. Succes!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ Îți va folosi!
Te rog să îmi scrii mesaj dacă ai reușit. Mulțumesc!

| mihaii2 explică (pentru anonim_4396):

Sall iuefo am facu tot ce mi'ai spus tu.dar cand dau la channge callendar settings nu apare nimic se incarca..si nu; mi intra nimiclaughing.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mihaii2):

Îmi pare rău, nu știu ce să spun. sad

| mihaii2 explică:

Cand apas change calendar settings nu imi apare nimic se incarca. si ramane asalaughing