| KLiNK a întrebat:

Cunosc o fata inca de cand eram mici. De vreo 2 ani am urmarit sa fiu cu ea (acum 2 ani, ea a fost prima mea dragoste). Am 16 ani iar ea 15. Acum (in sfarsit) da semne ca incepe sa ma placa. Observ in comportamentul ei. Problema este ca este o fata destul de timida. Cu mine nu este. Ne cunoastem de mult timp. Dar cand vine vorba de lucruri legate de o relatie devine destul de timida. Nu vrea sa para disperata sau ceva de genul asta. Asa ca tu ca baiat trebuie sa faci totul. Si eu sunt putin mai linistit, iar comportamentul ei ma baga putin in ceata. Nu stiu cum sa fac sa fim impreuna. Adica ganditi-va ca ea ma place dar nu ma ajuta deloc. Cel putin asa imi da impresia. Acum 2 ani am facut o greseala spunandu-i ca o plac si am aflat ca eram in friendzone la modul grav laughing. Mi-e frica sa nu repet greseala mai ales acum cand in sfarsit observ o schimbare. Voi ce ziceti? Cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| Iwliaaa a răspuns:

Dacă, cu tine nu este timidă atunci chiar se simte bine în prezența ta. Când vine vorba de o relație este timidă deoarece nu știe cum să reacționeze, ce să zică ca nici tu să nu te simți prost și nici ea. Eu ți-aș zice să o iei în brațe când vă vedeți, îi spui că o iubești & stuff apoi lasă totul să decurgă de la sine, succes!

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| FrateleRobert a răspuns:

Cel mai bine e sa-i acorzi timp, daca insisti o s-o faci sa fie mai distanta, caci dupa cum ai spus si tu este timida. Dupa cum zice si proverbul "Cu vreme si cu rabdare si frunza da dud sa faca matase."