| Hppy a întrebat:

Salut, TPU. Daca buletinul de 14 ani imi expira cand implinesc 19 ani si vreau sa dau de scoala de soferi, am nevoie de buletin de 18 ani neaparat?

Răspuns Câştigător
| MaduBia a răspuns:

Conteaza ca buletinul sa fie valabil. Nu scrie nicaieri ca buletinul trebuie sa fie de 18 ani, trebuie sa ai tu 18 ani impliniti.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți susține examenul când împlinești 18 ani. Actul de identitate (C.I.) trebuie să fie valabil, indiferent când a fost emis, la data depunerii actelor.