| Patrick20061997 a întrebat:

Salut TPU daca voi veți avea posibilitatea ce v-ați alege sa creșteți papagali ( Nimfe ) sau iepuri de rasa ( urias german alb) m-ar ajuta un răspuns

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Probabil nimfe, la iepuri e mai multă curatenie de făcut laughing.

| Eireann a răspuns:

Iepurii sunt foarte sensibil, am avut 2, acum mai am doar unul. E mult de curatat, ai nevoie de mult spatiu, musca si nu prea le place se fie luati in brate. Se imbolnavesc repede si daca nu ai veterinar specializat in 24 de ore pot sa moara de staza gastrica ( ai mei amandoi au avut si au scapat desi unul a stat 3 zile in spital veterinar hranit cu seringa la 2 ore).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iepuri că dacă te enerveaza ii faci pateu.

| An0nim0000 a răspuns:

Iepure, papagalul urla toată ziua și toată noaptea, mănâncă cablurile, iepurele mănâncă cablurile, dar nu urlă, acum depinde unde ii crești, eu mereu am vrut un iepure mare pe care sa îl iau în brate și sa fie pufos si alb? mult noroc în alegere