| sergiu995 a întrebat:

Dati.mi va rog niste idei pentru adevar si provocare, dar pe messenger.
Dau funda

1 răspuns:
| Maya768w a răspuns:

Adevăr:

1. Care a fost prima impresie pe care ai avut-o despre mine (cel care adresează întrebarea)?

2. Dacă ți-ar plăcea de cineva cu care iese cel mai bun prieten al tău, ai încerca să-i desparți?

3. Ți-ai mințit vreodată cel mai bun prieten?

4. Dacă ai rămâne pe o insulă pustie, ce prieten ai vrea să ai cu tine?

5. Care a fost cel mai groaznic coșmar al tău?

6. Care crezi că este cel mai mare defect al tău?

7. Care este cel mai jenant moment pe care ți-l aduci aminte din copilarie?

8. Câți prieteni foarte buni ai avut până acum?

9. Care crezi că este cea mai bună calitate a ta?

10. Care sunt trăsăturile care-ți plac cel mai mult la prietenii tăi?

11. Dacă nu ai fi aici, ce ți-ai dori să faci?

12. Dacă ar fi să fii altcineva pentru o zi, cine ți-ar plăcea să fii?

13. Dacă ar fi să inventezi ceva, ce ar fi acel lucru?

14. Ce super-putere ai avea dacă ai fi un supererou?

15. Ce ai face dacă ai fi invizibil pentru doar o zi?

16. Ce te scoate din sărite?

17. Ți-ai abandona cel mai bun prieten pentru 1 mil de euro?

18. În cine ai cea mai multă încredere dintre cei care suntem aici?

19. De ce ți-e frică cel mai tare?

20. Care e ultima minciună pe care ai spus-o?

21. Care ar fi primul lucru pe care l-ai face daca ai castiga o suma mare de bani?

Provocări:

1. Schimbă o haină cu persoana din dreapta ta, până la următoarea tură de întrebări

2. Cântă un cântec de copii timp de 1 minut

3. Compune un catreno poezie de patru versuri cu următoarele 4 cuvinte pe care ți le spun

4. Umple-ți gura cu snaks-uri și încearcă să fredonezi o melodie

5. Cântă în loc să vorbești pentru următoarele 3 runde

6. Pune un alt jucător să aleagă ceva din bucătărie pe care să mănânci fără să-ți folosești mâinile

7. Joacă o reclamă pe care o alege persoana din stânga ta

8. Desenează-ți obrazul fără să te uiți în oglindă și lasă desenul acolo până la sfârșitul jocului

9. Leagă-te la ochi și dă mâna cu cineva. Vezi dacă ghicești cine a fost

10. Repetă tot ce spune persoana din fața ta, pentru următoarele trei runde

11. Îmbrățisează timp de 3 minute pe cineva din grup

12. Poartă o cască de bicicletă timp de 3 runde. Dacă nu aveți la îndemână, confecționează una din hartie sau haine

13. Loghează-te în jocul preferat și lasă pe cineva să facă ce vrea timp de 2 minute

14. Râmâi nemișcat timp de 1 minut în timp ce altcineva încearcă să te gâdile

15. Poartă un articol vestimentar întors pe dos până la sfârșitul jocului.