| AndreiCowebon a întrebat:

Dau funda! Am o mica problema.Am >15- 16 ani si trec clasa a9a. Astazi vorbeam cu mama si a adus vorba ca sunt iresponsabil ca in urma cu 2 saptamani mi-am rupt mana si urmeaza sa il scot maine. A spus ca imi va interzice sa dau de permis; sa am iubita, etc pana nu devin responsabil.Cum as putea sa ii dovedesc asta? Faza este ca eu am trecut a9a si am foarte multe fete frumoase in clasa si am stabilit o intalnire cu una din acestea. Pana acum nu am avut nici o relatie serioasa gen sa vin cu fata respectiva acasa si mi-as dori acest lucru dar parintii nu ma lasa. Sfaturi?

Răspuns Apreciat de Editori
| Hollyg a răspuns:

Salut! Pai in primul rând ar trebui sa afli ce anume a determinat-o pe mama ta sa zică ca esti iresponsabil? Începi cu lucruri mărunte, tine ordine si curățenie in camera ta. Încearcă sa ajuți la treburi casnice pe care le poti face. Fa-ti temele, preocupa-te de școala. Cred ca ar ajuta, sunt lucruri pe care părinții doresc sa le vadă la noi.

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Schimbă-ți comportamentul.