| Anonim62637373833882 a întrebat:

Salut TPU! Dau FUNDA! Am si eu o intrebare: Daca iau dintr-un videoclip de pe Youtube de 5 minute sa zicem, o secventa de 10 secunde in care apare un animal (doar animalul, fără vocea altcuiva sau fără sunetul original) și pun peste sunetul original, un sunet propriu, este riscul sa iau strike sau sa îmi afecteze monetizarea? Și dacă da, de unde pot face și eu rost de scurte clipuri cu ce am eu nevoie pentru a putea crea videoclipuri pe YouTube?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Le cumperi de pe Youtube sau magazinul lui google, platind copyright, ca de furi chiar si secvente, primesti ban sau amenda.

1 răspuns:
| Vântulalb a răspuns:

Nu doar monetizarea ci intreg contul.