| anonim_4396 a întrebat:

Dc imi apare la task manager acelasi program de mai multe ori?

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Pentru ca desi este un singur program acesta e pornit de mai multe ori pentru a rula mai multe functii.

un exemplu de astfel de program e svchost.exe care are legatura cu reteaua de intenet.

Cauta pe google Process Explorer si o sa vezi mai in detaliu decat cu task manager, ce linii de comanda sunt rulate

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poate e o aplicatie multithreading si isi deschide mai multe procese. Chrome ul face asa spre exemplu. Tu ai o singura instanta deschisa dar el in space genereaza mai multe procese.

| Fayree a răspuns:

~ Draga Crysty95 deoarece este un singur program si l-ai pornit de mai multe ori.