| Kmakosmin a întrebat:

De 2 ani ai mei au divorțat. În ultimul an stau cu tatăl meu și cu mama mea vitrega.
În acest 1 an am mai călcat strâmb și chestii de genul.
În 3 luni va fi ziua mea de naștere, asa ca m-am gândit să-mi iau un telefon nou. Acum am un Samsung j5 2015 și ma gândesc sa merg pe Huawei nova 5t.
Cheatia e ca, atunci când vine vorba de telefoane, este un subiect sensibil pentru ai mei. Asa ca nu știu cum sa le spun să-mi ia ceva nou.
Mai ales ca m-am gândit ca eu sa plătesc tot telefonul în rate fără dobânda de pe eMAG, in 12 luni, în care va fi 125 de lei pe luna.
Va rog sfătuiți-ma cum sa le spun într-un mod plăcut pentru ei.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ma indoiesc sa ai tu bani sa platesti ratele la telefon. Ii rogi frumos. Dar daca ai calcat stramb, nu cred sa te lipesti.

| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca exista vreun mod placut in care sa le ceri parintilor sa cheltuie o suma atat de mare de bai pentru un telefon nou, cand este de fapt un moft, nu o necesitate, fiindca tu ai deja telefon.