| idkkkkkk a întrebat:

De cateva sapatamani, ma cert aproape zilnic cu prietena mea cea mai buna din motive mici, pentru ca ea efectiv mereu cauta cearta...Ma cunosc cu ea de 7 ani si nu stiu ce sa fac...

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută ceartă și dta ce faci, cum răspunzi la această provocare a ei? Te implici și participi. Încearcă să înțelegi ce vrea. sau să o întrebi direct.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ea trece printr-o perioadă în care e mai iritabilă, poate o deranjează ceva la tine şi nu vrea să-ţi spună.
Îţi recomand să vorbeşti deschis cu ea şi să o întrebi din ce motiv/e se poartă aşa cu tine.

| Michaeel a răspuns:

Ai bts la profil, nu stiu daca se te i-au in serios sau nu...In fine, daca sunt certuri mici, toate prietenele se mai cearta.Acum daca voi sunteti prietene cele mai bune ar trebui sa treceti peste sau sa vorbiti despre aceasta problema, sa ii spui ca te deranjeaza si sa nu va mai certati. Daca va cunoasteti de asa mult timp nu are rost sa incheiati o prietenie din cauza unor certuri mici.

| idkkkkkk explică (pentru Michaeel):

Ce legatura are bts cu intrebarea mea?