| GhostSura a întrebat:

Salut TPU!
De ce de cand am venit in Italia mi s-a schimbat caracterul rau de tot?
Adica cand am venit in Italia aveam 7-8 ani cam asa si era rau de tot, ii bateam pe toti la scoala ca erau cam rasisti, imi vorbeau nasol, bine stiti cum sunt italienii. In fine, cu anii ce treceau ma cuminteam din ce in ce mai mult, iar cu timpul am pierdut tupeul, carisma, tot. Am devenit mai rusinos si acum ca am 20 de ani de abia vorbesc cu o fata. Adica de bagat in seama ma bag cu ele dar stii cum e cand esti rusinos te aproprii asa mai timid iar cand te vad fetele ca esti asa isi dau deja cu parerea inainte sa deschizi gura si sa vorbesti.
Imi aduc aminte cand eram in Romania acolo la Constanța eram rau asa, ma pupaceau fetele peste tot, ma imbratisau o gramada, prietenele lui sora mea, altele de acolo de langa mare, ca ma cunostea multa lume si imi aduc aminte ca ma distram, aveam tupeu, carisma, eram amuzant chiar daca eram mititel, atingeam fetele astea mai mari, nu exista "rusinea" in vocabolarul meu atunci.
De cand am venit in Italia m-am facut din ce in ce mai nesigur pe mine, rusinos, nu stiu cum sa explic, însa nu imi place deloc cum sunt acum. Vreau sa devin iar cum eram cand eram in Romania. Sunt sigur ca o sa devin mult mai prietenos, carismatic, amuzant daca o sa devin iar cum eram cand eram mai mititel.
Eu am un dinte dat putin in spate, iar momentan nu imi pot permite un aparat dentar fiindca nu lucrez, am terminat scoala recent si trebuie sa imi cauta de munca inca. Dar sa va zic ca mi-e si rusine sa zambesc pentru ca, cand ma vad in oglinda si zambesc nu e deloc atractiv dupa parerea mea, niste prieteni insa mi-au spus ca nu imi sta rau cand zambesc, iar cand sunt pe afara cu ei si mai trec niste fete iar zambesc sau rad la niste glume pe care le fac ei observ ca fetele se uita la mine dar nu inteleg daca e o privire care inseamna ca am un zambet "frumos" sau e o privire doar asa de trecere.
Si cand ma duc in pub-uri, cluburi observ ca in general fetele se uita la mine dar chiar nu stiu ce inseamna privirile astea. Inseamna ca sunt ok, frumusel sau se uita doar asa? Unele cand ma uit la ele se intorc, altele ma fixeaza, apoi se uita si prietenele.
Am iesit si cu niste fete chiar frumoase rau dar nu stiu, cu una am stat nici macar o saptamana iar cu alta am iesit doar odata sau doua si gata ne-am sarutat, dar dupa ne-am certat ca purtam cercei si o zis ca nu imi sta bine ca vrea un barbat langa ea, scotea scuze d-astea.
Acum oricum nu mai port nimic nici bratari, nici lantisor, nici cercei, niciun acesoriu si ma gasesc mai bine asa.
Dar totusi vreau sa fiu cum eram inainte pentru ca asa cum sunt acum timid, nesigur pe mine astea nu o sa imi gasesc niciodata o prietena.
Care e segretul ca un barbat sa fie atractiv, carismatic?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă fetele se uită la tine, te fixează, vor ceva.
Ele vor bărbat, nu fătălău cu cercei.
Secretul este să vrei, iar dacă vrei, faci, nu te gândești ce a fost o dată ca niciodată.