| Mirceadumb a întrebat:

de ce timp am un mic conflict cu 2 tigani..totul a inceput prin a-mi cere 50 de bani pe strada. ei sunt din cartier de la mine si sunt mai mici. atunci, i-am ignorat si mi-am vazut de drum mai departe, dar intalnindu-ma cu ei in public, m-au amenintat ca urmatoarea data cand ne vedem ma vor batea. cum am zis. sunt mai mici cu vreo 2 ani (cred). de batut nu imi e teama, adica am conditie fizica si stiu ca pot sa fac fata contra lor (nici ei nu arata de speriat), dar inainte de a ma bate am frica de a da. adica pur si simplu, am aceea frica. cum sa fac sa scap de ea? nu vreau sa fac vreun sport sau ceva de genul. vreau pur si simplu sa dispara acea frica/teama sau ce e ea.

11 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Eu cred ca e mai rau sa fii lovit decat sa lovesti. Daca ai ocazia sa lovesti primul, da-o tare!

| notefree a răspuns:

Stiu acel sentiment
Teama acea o ai o ai pentru ca tie frica sa nu faci răni grave la acea persoana cu care te bati
Ca sa scapi de teama trebuie sa fi enervat la maxim.

| Mirceadumb explică (pentru notefree):

La aceeasi chestie ma gandeam si eu. ideea e ca eu peste putin timp fac 18 ani, iar daca se ajunge cu politia, cred ca o sa am eu problema... ei sunt inca minori. dar cum ai zis si tu. cred ca totul tine pana ma enerveaza la maxim iar apoi nu mai conteaza. nu cred ca le pot pune viata in pericol din cativa pumni...

| notefree a răspuns:

Exista posibilitatea sa te trezesti cu o satra intreaga pe cap.

| AmandinaDragan a răspuns:

Mergi la lupte greco romane si poti sa maturi soseaua cu ei.

Răspuns utilizator avertizat
| ILoveRudolf a răspuns:

Ar trebui sa ii ajuti si sa nu mai fii zgarcit. Daca ai fi in locul lor?

| Mirceadumb explică (pentru ILoveRudolf):

Acei oameni imi cer bani pentru a-si cumpara tigari si pentru a fuma toate prostiile. nu sunt acei oameni care n-au ce manca si + ca iti cer bani amenintandu-te.

| ILoveRudolf a răspuns (pentru Mirceadumb):

Depinde

| sappy a răspuns (pentru ILoveRudolf):

Datorita celor cu aceeasi mentalitate, suntem unde suntem!
"Daca ai fi in locul lor? "
De cate ori nu ai vazut persoane in putere care sunt prea lenese pentru a munci, e mai simplu sa stai cu mana intinsa decat sa faci ceva!

| ILoveRudolf a răspuns (pentru sappy):

Tiganii nu prea pot sa se angajeze. Cine primeste un om murdar care cauta in gunoi? Nimeni. Nu tin cu Ceausescu, dar cand era el acei oameni au lucrat si au avut casa!