| Xdreaper21 a întrebat:

Salut TPU
De ce toata lumea vrea sa aimba kendama si penyboard si de ce sunt toti copii (majoritatea fanilor) din primara pana in gimnaziu asculta satra benz si killa fonic si ce e asa de interesant la dab?
Sunt foarte curios adica penyboard nu ii gasesc amuzamentu te dai pe skate sau pe penyboard e acelasi lucru
Kendama e mai bine se 100 de ani din china japonia nu mai stiu fix
Iar satra benz uni zic rap eu zic ca nici muzica nu e serios Romania se duce de rapa daca nu se impinge astia mai mici de cat liceeni catre muzica mai buna adica vor rap sa ceara unuia care termina acum liceul sa vada ce ii zic sau orice tip de muzica

1 răspuns:
| NAT0 a răspuns:

Fiecare generatie e de neegalat,
Ca nu exista comparatie intre ele de fapt,
Vorba aceea "Toate-au fost la timpul lor ceva exagerat!",
Ideea e ca nimic nu s-a schimbat.
Noi aveam mingii de 35 si tevi cu cornet,
Cei de azi au mobil si acces la net,
Dar nu-i blamam, nu e corect, nu-i o solutie
Sa facem revolutie pentru involutie.
Fiecare generatie cu valorile sale, cu dezavantaje si privilegii reale.
.
Sunt câteva versuri din melodia "Rappa - Nu Se Uita Niciodata (Album Soarele Noptii 2010)"