|

Salut TPU, de ceva timp am început sa vorbesc cu o fata și de la un timp vorbim în fiecare zi. Mai demult, îmi mai dădea un fel de friend sau brother zoneuri dar niciodată nu i-am spus clar ca o iubesc. Ideea e ca de la un timp simt ca situația s-a schimbat și ca ne trimitem tot mai multe mesaje de noapte bună și buna dimineața exact la fel ca iubiții, aproape nimic diferit. De exemplu ea are o prietena foarte bună la care tine mult și azi am vorbit la telefon cu ea și mi-a zis ca eu și cu ea suntem singurii din acest cartier pe care ne iubește, iar apoi a stat puțin și a zis Doamne ce am zis? Și a zis ca a vrut sa zică ca tine la noi. Se poate ca acesta sa fie un fel de scuza pentru ca s-a "scăpat" și nu vrea sa îmi zică prima si ca fata asta sa ma placa în secret? Voi ce ziceți?

4 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| a răspuns:

Bună!

Din ce descrii tu, comportamentul ei nu poate avea decât două cauze:
1. S-a îndrăgostit de tine. Nu este ceva uzual ca după friend zone și family zone să înceapă să aibă sentimente față de persoana pe care nu o vedea decât ca pe un frate, dar nu este nici imposibil. Oamenii se cunosc mai bine unul pe altul cu timpul. Mai demult probabil nu știa atât de multe lucruri despre tine și nu credea că v-ați potrivi, dar vorbind mereu și-a dat seama că aveți mai multe în comun decât credea ea. Nu este imposibil să își fi schimbat părerea despre tine și implicit și sentimentele. Faptul că a zis la telefon că te iubește nu cred că a fost din greșeală, cred că ar fi putut fi modul ei de a începe o discuție mai serioasă cu tine. Tu ai spus că ea a stat puțin și apoi a explicat că de fapt dorea să transmită altceva. Cred că ea s-a scuzat după aceea și și-a retras cuvintele din cauza reacției tale. Nu ai spus ce ai făcut tu, dar dacă nu ai răspuns nimic este posibil ca ea să se fi panicat și să se fi gândit că nu vrei să ai o relație cu ea. Dacă ai murmurat ceva poate s-a gândit că nu îți dai interesul și a abandonat discuția. Explicații pot fi multe, dar depind de reacția ta.
2. Poate nu este îndrăgostită, ci doar caută compania cuiva. Dacă ați vorbit mai mult și rezonează bine cu tine, poate îți caută compania doar ca bun prieten. Nu ai oferit suficiente detalii despre ea și astfel nu îmi pot da seama ce fel de persoană este și ce gânduri are, dar uneori oamenii, în momente de tristețe și singurătate, atunci când ceva nu le merge bine în viață, se agață de orice și oricine și au nevoie de foarte multă afecțiune și protecție. Chiar dacă tu nu i-ai spus niciodată că o iubești, ea a simțit acest lucru, iar în momentele de cumpănă a apelat la tine, știind că îi vei fi alături. Acest lucru ar explica și reacția ei. A spus inițial ceea ce gândea și credea,...2004 - 2697 + Vezi răspunsul întreg

3 răspunsuri:
| a răspuns:

Eu cred ca din moment ce te-a pus pe linie cu aia tot in friendzone te are laughing) ca vorbeste atata cu tine nu inseamna ca te si place, si eu vorbesc mult cu amicii baieti

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

A vrut sa spuna, ca va place pe amandoi, cu acest sens!

| a răspuns:

Da, așa e.