| Sbud a întrebat:

De ceva timp incep sa ma enervez din lucruri marunte, amintiri si din nimic. Nu am avut problema aceasta pana acum 3 luni. Inainte eram calm, prea calm. Nimeni nu putea sa ma inerveze imi puteam controla nervi perfect. Dar acum nervii incep sa ma controleze. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Trisanony a răspuns:

De obicei se intampla asta din cauza "pubertatii". Nu stiu cati ani ai, dar se poate sa fie din cauza asta, asa mi se mai intampla si mie. Pai cred ca ajuta sa faci sport sau sa meditezi, gandeste-te la lucruri care nu te afecteaza si citeste lucruri care sa te ajute sa te dezvolti. Faptul ca stii ca ti se intampla asta e bine, e primul pas, iar daca vrei sa o schimbi e si mai bine, doar in tine sta puterea de a actiona. Deci gandeste optimist, fa lucruri care sa te linisteasca (poate asculti muzica- poti sa cauti pe Youtube relaxing music), indeparteazate pentru un moment de ce iti face rau(pe cat posibil).