| Florin1811 a întrebat:

happy, de curand mi-am luat mustata cu bigu si solutie de ras, si m-am iritat in zona nasului, gen cand ma spal pe fata, si ma sterg, se inroseste mult zona, si noaptea chiar imi apar multe cosuri.m-am dat cu orice fel de crema si nu merge, am fost si la farmacie, si mi.a dat o crema pentru cosuri. dar tot nu ma ajuta. Dau funda, multumesc

3 răspunsuri:
| Simon a răspuns:

Te-ai iritat dupa ras, asteapta si trece de la sine. Incearca un gel de ras pentru barba si un lapte in loc de after shave, ceva fara alcool. Si ca aparat de ras, cauta ceva cu banda aceea verde, are aloe vera si mai protejeaza. Daca esti la inceput cu rasul, incearca sa dai cu lama doar in sensul de crestere al firelor de par.

| Levente a răspuns:

Cand tragi lama, nu o faci de multe ori si nu se apasa tare.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu tatal tau sa te invete sa te barbieresti, ca trebuie in sensul de crestere al firului de par nu invers, de aceea te-ai iritat.
Inca ceva, daca ai ten de copil, nu poti folosii substantele de barbierit ale unui barbat matur, ca sunt mult mai aspre si iritante pentru fata ta.