| sorinel98 a întrebat:

De un timp am facut matreata si acum vreo 4 zile mi-am cumparat head shoulders anti matreata si nu scap de matreata. Ce imi recomandati sa-mi cumpar sa scap de matreata?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti incerca sa-ti aplici si zeama de urzica in par, freci scalpul si il lasi cam o ora-o ora jumatate dupa te speli.
La fel si cu uleiul de masline.
Sau sa-ti iei sampoane naturiste pentru matreata pe baza de urzica. Am auzit recomandari pentru cel de la Gerovital.

| Violleta2022 a răspuns:

De matreata nu scapi in 4 zile, scapi dupa ce folosesti samponul ala dupa mai mulet spalari!
Deci, ai rabdare, ca nimic nu te scapa de matreata din 1-2 spalari pe cap!

| DoriKat a răspuns:

De mătreață nu scapi după o spălare sau două. Trebuie să trecă niște timp. Eu îmi fac mască de păr cu gălbenuș de ou, ulei de cocos și miere când am mătreață.
Poți să încerci șampon Syoss anti mătreață.