| anonim_4396 a întrebat:

deci mereu cand ma uit in oglinda si mi se pare ca sunt frumos. imi gasesc un motiv sa cred ca nu arat. problema mea e asa, mereu cand ma uit in oglinad, ma vad bine, dupa in acelasi loc deschid camera la telefon, si ies din nou bine, dupa cand vreau sa fac o poza cu aer liber imi vad foarte accentuat cicatricile si capul mai lat. si dupa ma gandesc ca daca atunci cand ma uitam in oglinda, ieseam exact ca in poza,asta inseamna ca daca pun oglinda undeva in aer liber cu lumina puternica arat urat cu spume. plus ca atunci cand vreau sa fac un selfie cu cineva, el iese exact cum il vad eu, eu ies mult mai urat, cu capul mai lat, sprancene urate, cicatrici mai urate. etc, etc, si nu mi s-a intamplat asta doar cu o persoana.Si ma gandesc ca de fapt asa arat eu in realitate :/ Ce sa mai cred? Ma seaca de mult timp problema asta. orice poza care o fac, cand sunt in interiorul unei cladiri ies bine, chiar daca lumina e puternica, dar daca ies afara sunt urat rau de tot. si ma gandesc ca este lumina mai buna si mie de fapt asa mi se vad defectele si in realitate, si capul de fapt asa de lat e.

1 răspuns:
| Florinx123x a răspuns:

Probabil nu esti fotogenic sau nu ai destula incredere in tine, oircum, daca esti curat, arati bine si ai putina minte, nu e o problema, nu te mai concentra pe lucrurile care nu conteaza, oricum fata asta o ai si ramai cu ea toata viata, bucura-te de viata ta!