| CarlosAttila a întrebat:

E adevarat ca dacă nu mai citesti o carte sau ceva mult timp cand vei citi din nou vei citi mai prost ca înainte? Dau funda

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Nu e adevărat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă rămâi mai prost după ce citești, o vei citi mai prost ca înainte. Asta se poate întâmpla și din motivuș că sunt cărți care te tâmpesc. Unele cărți religioase, nu dau numele ca să nu îmi sară în cap cei ce s-au tâmpit deja de cap citind așa ceva, de asta sunt scrise, pentru prostire, tâmpire.

| Nume6 a răspuns:

Cititul e ca mersul, l-ai învăţat o dată nu îl mai uiţi niciodată. Deci nu e adevărat, poate doar la ăia cu IQ scăzut li se întâmplă laughing

| Nume6 a răspuns (pentru sadrian46):

Mare dreptate ai, de asta nu citesc cărţi religioase, cine îţi garantează că e real ce scrie acolo sau nu-s doar aberaţii? În ziua de azi oricine dă niște bani la o editură poate scoate o carte de orice fel. Cred doar în Dumnezeu și atât. Nu neg că există cărţi biblice, dar cred că cele reale nu sunt la îndemâna tuturor. Cele de pe piaţă sau de oriunde mi se par fake-uri și nu îţi garantează nimeni că ce scrie acolo e real, parcă n-are niciun fel de sens ce scrie acolo, păcat că-s mulţi creduli care cred că tot ce zboară se mănâncă.

| aumih16 a răspuns:

Exista posibilitatea sa te balbai putin! asta e adevarat! dar pe urma te obisnuiesti!

| Sofer a răspuns:

Pana îți conectezi mintea printre rânduri vei citi puțin bâlbâit apoi citești perfect.