| anonim_4396 a întrebat:

E o poveste lunga si va rog sa cititi! Deci, totul a inceput anul trecut cam prin septembrie, cand o fata din clasa mea se certase cu bffful ei vechi care e inca in clasa cu noi.Am devenit prietene si chiar bff, ma rog.Pana cand la un moment dat s-a racit relatia si ea cam dadea semne ca vrea sa se intoarca la bfful ei vechi,ei bine,chiar prin decembrie anul trecut,fix in ziua tezei la mate, nici nu ma mai baga in seama si statea numai cu bfful ei vechi, incercand sa,, incalzeasca" relatia lor.La un moment dat, iar s-au certat si ea s-a intors iar la mine,am zis ca hai ca e a doua oara si o iert.Dar iar a facut, pana in mai(cred), anul asta cand iar ne-am apropiat, chiar am vb pe insta cam toata vara si tot vara asta ea isi luase merch cu o cantareata cunoscuta(o sa vedeti legatura intre asta si restul povestii) si voiam si eu, pana la urma mi-am luat.Asa,ma rog, a inceput scoala si eu stau cu ea in banca, ma rog, ea de prin august e fana bts si de atunci,, mi-a deschis ochii catre ei si is si eu fana si ma rog, iar o sa vedeti ce legatura are asta cu povestea mea.Asa,si trebuie sa mentionez ca de cand a inceput scoala ma deranjeaza ca uneori vrea sa ma puna intr-o lumina proasta, adica daca de ex gresesc ceva sa rada de mine, sa-si bata joc de mine prin diferite moduri, etc.Asa si tot la scoala ma deranjeaza ca uneori se duce la bfful ei vechi, pe mine ma lasa ca o carpa si vorbeste cu aia.Ma rog si sa trecem la prezent, acum cateva ore imi scrie:,,Auzi,mi se pare ca esti cam rasfatata, vreau sa stau maine sigura in banca, mi se pare ca ma cam copiezi, de cand sunt fana bts, esti si tu, cand mi-am luat merch cu acea cantareata, ti-ai luat si tu, etc.Am incercat sa-i explic clar ca eu n-o copiez dar ma rog.Trabuie sa mai precizez ca noi mai avem 2 prietene care stau in banca din spatele nostru si azi ne-am certat cu ele, iar una din tipele din spatele nostru merge acasa cu,, bff" si in locul tipei din spate a mers fix fostul bff.Si pun pariu ca fostul bff a facut-o,, sa uite de mine". Sincer,am incercat s-o,, vindec" de chestia asta, dar nu merge absolut deloc, orice as face. Zici ca asta e singura si singura chestie pe care o intereseaza, jur.Cred ca mai mult m-a folosit ca pe un bandaj pentru rani,iar acum m-a,,aruncat la gunoi".Eu mai am un bff foarte bun care nu m-a lasat nicioadata de cand sunt bff cu ea, dar ea e la alta scoala si asta ne cam,, dezlipeste", dar din fericire ea chiar nu e falsa.Asa si, bfful meu real a fost ca un psiholog pentru mine, adica i-am zis toate lucrurile cu bfful fake si chiar m-a sustinut.Ma rog, voi ce credeti ca as putea face? Sorry ca am scris roman, si sorry pentru eventualele greseli!

Răspuns Câştigător
| bianca144 a răspuns:

Dupa cum ti-a vorbit e cam clar ce trebuie sa faci..nu cred ca regreta ceva."lasa totul sa treaca si vezi ce/cine ramane"-
mai bine nu o mai cauti sau sa arati ca-ti pasa de ea
dupa aia o sa stie ca iti pasa de ea si sigur o sa-si bata joc iar

eu anul trecut eram o fire foarte agitata si voiam ca toata lumea sa faca cum si ce vreau eu.m-am certat cu o prietena din clasa si eu fiind sefa clasei mi-am luat aere si i-am pus pe niste prieteni sa nu mai vorbeasca cu fata aia
gen era asa
cine vorbeste cu ea, nu vorbeste cu mine
pot spune ca am impartit clasa in 2 tabere. apoi am aflat ca "prietenii mei" ma barfeau pe la spate cu fata aia. Am stat toata vara inchisa in casa si n am mai vrut sa vorbesc cu nimeni pentru ca ma incapatanam. apoi m-am refugiat in citit. m-am regasit pe mine in citit si am vazut ce persoana sunt. cititul m-a calmat si m-a maturizat. acum de cand sunt mai calma si-au cerut toti scuze de la mine si i-am iertat pentru ca trebuie sa ne iubim aproapele.

avem un caz aproape la fel. dar iti zic sincer ca fata aia nu trebuie iertata, e clar ca vrea sa scape de tine. stai cu oamenii care chiar tin la tine. sper ca te-am ajutattongue. Be happy

| idkkkkkk a răspuns (pentru bianca144):

Mersi,azi stiind ca ea vrea sa stea singura in banca o sa ma duc sa stau cu bff ul ei vechi. Vreau sa o fac sa doara, si sa sufere cum am suferit eu! Mersi!

| Denisa0954 a răspuns (pentru idkkkkkk):

Nu trebuia să îi răspunzi cu aceeași monedă. Prin asta doar ii dai apa la moara, adică ii arati cat de mult te a durut ce ti a făcut ea. Si asta o sa i dea ei satisfacție iar pe tine in final nu te ajuta cu nimic