| Revelionu74 a întrebat:

Salut, TPU! Este cineva care a absolvit Facultatea de Psihologie sau care inca studiaza aici? Puteti, va rog, sa-mi spuneti cat de grea este aceasta facultate si daca merita sa o faci? La ce ar trebui sa ma astept? Poti gasi locuri de munca vacante in timpul facultatii?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita, fiindca piata este suprasaturata de licentiati in psihologie si Drept, fara locuri de munca.
Zecile de mii de studenti din anii precedenti inca isi cauta loc de munca si unii chiar fac munca voluntara pe la camninele de batrani sau copii, sperand ca intr-o zi sa poate prinde un loc de munca.