| StefanFlorea a întrebat:

Salut TPU! Este permis consumul de cafea în școală? Eu mereu îmi iau într un termos cafea la mine.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,

Nu stiu sincer. Pe vremea mea prin 2010 aveam chiar automate de cafea in scoala/liceu, beam si noi si profesorii, apoi dupa cativa ani auzisem ca in anumite scoli s-au scos si s-au interzis.
Afara in curtea scolii nu te opreste nimeni in schimb.
Cel mai bine intrebi pe dirig sau diriga.

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Probabil ca da. Problema este ca poti fi afectat in timp, de la cafea. Deci merită?

| StefanFlorea explică (pentru darrio2007):

Poate te referi ca te afectează la stomac dacă o bei pe burta goala, cafeina are prea putina sa te afecteze cu ceva o cafea, are maxim 200mg, doza letal este de 10000mg

| darrio2007 a răspuns (pentru StefanFlorea):

Te afecteaza la cap daca iti faci o obisnuinta din a bea zilnic un termos. Nu spui cat de mare este.

| StefanFlorea explică (pentru darrio2007):

Sunt deja dependent de cafeina... Dacă nu beau cam 30 de ore am o durere de cap constanta

| StefanFlorea explică (pentru darrio2007):

500ml,

| darrio2007 a răspuns (pentru StefanFlorea):

Mult. Inseamna ca faci asta cam de mult timp. Simptomele par asemanatoare cu sevrajul daca simti asta. Incearca se reduci usurel cafeaua zilnica.

| StefanFlorea explică (pentru darrio2007):

Ms de sfat bro

| darrio2007 a răspuns (pentru StefanFlorea):

Să traiesti!

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru darrio2007):

Cine ti-a spus? Eu Beau cate 4 cafele mari pe zi, inclusiv inainte de culcare si nu am nimic. Doar odata sau de doua ori pe zi ma prind de o ureche si sar intr-un picior in timp ce cant:
"Eu sunt iepurasul Țup,
Prin padure sar zdup-zdup.
Sunt un iepuras de soi,
Cel mai mare iepuroi."

| darrio2007 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Waw, esti cool daca faci asta. Mai bea cateva si ai sa dai laba cu ursul.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru darrio2007):

Mai facem haz de necaz.

| sierra1 a răspuns:

Nefiind interzis (și așa și e) rezultă că e permis

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu există nici un indiciu că ar fi ceva ce încalcă regulamentul școlar.