| Mariusica123456789 a întrebat:

Eu am o mare problema.Deci acum 1 saptamana doamna de mate ne-a adus tezele si eu am luat 8.Nota cu care nu prea sunt obisnuit.Un coleg care e mai bagacios si prost a corupt un alt coleg si s-au dus la doamna si iau spus ca eu am injurat-o.Lucru pe care eu nu l-am facut.Acum doamna cum ma vede prin scoala ma intreaba daca am injurat-o.Ii spun ca nu si peste o zi tot asa face.Ce potsa fac ca sa nu ma mai intrebe toata ziua si sa ma creada? Scz pt categorie

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Explica-i doamnei ca in ciuda notei obtinute, tu ai inteles ca este numai vina ta, iar educatia primita de acasa si de la scoala nu-ti permite sa injuri un profesor.

| JIJ a răspuns:

E simplu, cum s-o injuri?

| sucdemere11 a răspuns:

Vorbeste cu Dirigintele clasei din care faci parte sau vorbeste cu parintii tai, ei vor sti ce sa faca.