| OnuOnulică a întrebat:

Eu am părul lung și am început să folosesc ulei de ricin pentru că am auzit că ar trebui să regenereze părul, dar nu știu cum să-l folosesc. Trebuie să-l folosesc apoi să mă spăl pe cap sau să stau toată ziua cu uleiul în cap? Și cum se administrează mai exact în ce cantitate?

3 răspunsuri:
| eckblume a răspuns:

Din experienta iti zic ca nu prea functioneaza. Se aplica pe tot parul, dar nu pui foarte mult. https://adevarul.ro/......index.html
Nu stai toata ziua, cred ca 3-4 ore (sa aiba efect) ar fi suficiente. Scrie aici: http://www.csid.ro/......e-12683959
Te speli normal, sa pui sampon, altfel va fi foarte cleios.

| dulcikata17 a răspuns (pentru eckblume):

Dggsgs tu ai folosit vreo ceva pentru crestere? eu iti pot spune ca remediu minune e oul, avocado, si ulei de masline.m-am tuns in luna iunie si am folosit la fiecare spalare cate o masca homemade sau tratament pe baza de uleiuri cumparat si se poate observa diferenta, precizez ca eu il am si uscat

| Alexnoname a răspuns:

Eu te sfatuieac sa iei suplimemte alimentare pe baza de biotina. Sunt in jur de 62 de lei, 90 de pastilute si sunt suuper ok. Efectiv iti cresc unghiile, parul, genele etc