| anonim_4396 a întrebat:

Eu când vad pe cineva ca plange gen îmi vine să zâmbesc. Dar lucrul asta pentru ca incerc sa ascund ca aproape imi vine si mie să plang. Ce parere aveți?

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cand vezi pe cineva ca plange gen iti vine sa zambesti? Pai de unde acest "gen"? Gen... ce? Ca plange? Pai da, ai zis asta. Sau? Ar mai fi ceva pe langa forma de plans?

Legat de intrebare, este ok probabil. Cand vezi pe cineva ca plange, iti vine sa plangi si ascunzi asta zambind? Inseamna ca probabil esti mai sensibil/a de fel ca persoana. Nu este un lucru chiar asa de rau, dar cand vezi ca se intampla asta, incearca sa iti dai seama de ce se intampla, de ce ar plange persoana respectiva? Fii puternic/a si sigur o sa treci peste aceste momente. O sa inveti sa iti controlezi emotiile si sa nu iti mai vina sa plangi din aceste lucruri.
Mai bine incurajaza persoana respectiva.

Numai bine! ^_^

| CodrutElian1990 a răspuns:

Da, sunt si asemenea persoane. Am cunoscut pe cineva care, atunci cand era nervos pe cineva zambea.