| fulgerul090608 a întrebat:

Eu m-a plictisesc in vacanța asta de vara așa ca am nevoie de niște activități. Va rog dacă puteți a-mi Spune-ți câteva căci eu chiar nu mai știu ce sa fac de plictiseala. Cine mie de ajutor primește fundita

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Citeste, uita-te la un film/ serial/ animatie, foloseste-ti imaginatia si scrie ceva, invata sa canti la un instrument muzical sau invata o limba straina (macar la nivel conversational), gateste, fa fotografii, plimba-te, asculta muzica, uita-te la videoclipuri pe Youtube, fa-ti un blog sau un jurnal etc.

| Etelca a răspuns:

Du-te pe afara, invata mai bine la romana ca nu stii sa scrii (!), du-te la bazin, la munte, la mare, uita-te la filme, seriale, fa origami, deseneaza, scrie la mate, romana, engleza etc, mergi la cumparaturi, invata ceva nou, mergi intr-o tabara, fa video blog cu prietenii pe youtube, invata o limba straina, mergi cu rolele, bicicleta in parc, citeste, scrie o carte..ai atatea de facut!winking

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Limba română! happy

| fulgerul090608 explică (pentru floresdemayo):

Tu ai chef de școala?

| floresdemayo a răspuns (pentru fulgerul090608):

Tot timpul! Ador limba română. Ce zici, ne "jucăm" împreună? : ))

| fulgerul090608 explică:

Cum adică joaca? Si oricum si mie îmi place la școala ca acasă n-am ce face si ăla e banc?

| claudiaelena18 a răspuns:

Du-te pe afara cu prieteni in parc, la piscina..etc.,viziteaza-ti bunici, du-te in excursi, poti incerca o coafura noua, un nou look asa v-a trebui sa mergi prin magazine in cautare de haine si nu te vei plictisi, intereseaza-te cand sunt concerte si du-te, gaseste un sport care sa iti placa si inscriete intr-o echipa nu numai ca iti va ocupa timp dar iti vei face si noi prieteni.Incearca sa iti faci prieteni, p.s cu prieteni nici o vara nu este plicisitoare happy