| Mihaiflorin14327 a întrebat:

Salut TPU! Eu ma consider un baiat slab, timid, fricos. Nu am incredere in mine.Eu cred ca e din cauza absenței tatălui(părinții mei nu sunt despărțiți dar eu nu prea vorbesc cu el etc)si am preferat sa vorbesc cu un băiat pe care l-am crezut eu ca ma poate ajuta, am primit sfaturi bune, dar nu pot mereu sa vorbesc cu el. Sfaturile lui m-au ajutat foarte mult.Deci eu vreau sa devin un bărbat, sa scap de frica etc. Orice sfat e bine venit sau daca stiti barbati pe care sa ii urmăresc pe yt, Facebook, insta etc ca sa ii iau ca si un exemplu.

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Citeste carti de dezvoltare personala, carti psihologice, uita-te la podcast-uri pe yt sau pe alte platforme, citeste diferite carti din orice domeniu care iti starnesc atentia, las-o mai moale cu retelele de socializare pentru ca ele iti alimenteaza frustrarile si vei fi pe frumul cel bun. Te poti duce si la un psiholog.

1 răspuns:
| pentesterintimpuliber a răspuns:

1. Dezinstaleaza Instagram, Facebook si toate rahaturile astea, o sa te faca sa iti compari viata cu viata altora, simtindu-te beta.

2. Ca sa devii barbat trebuie sa practici abstinenta de la laba si sa te apuci de tras de fiare, pentru a mari nivelul de testosteron si a emana o alura de barbat alpha, daca stai fata in fata cu un preot cred ca simti alura aia barbateasca pe care nu poti sa o descrii, aia e de la abstinenta baiete, si fetele remarca asta, de asta multe femei sunt atrase de preoti si calugari.

3. Ca sa devii barbat, trebuie sa lasi hainele stramte si sa te imbraci in maiouri albe cu blugi mai largi.

4. Ca sa ai o prestanta de barbat, iti trebuie un parfum puternic, lemnos, tamaios, cu mosc, ca sa inspiri incredere celor din jurul tau.

5. Lasa-ti barba