| nINA2000 a întrebat:

fetelor am pentru voi o intrebare...
Luna trecuta(iunie) mi sa inceput menstruatia pentru prima data pe data de 17 acum e sfarsit de iulie si mie inca nu mi sa inceput.
Nu stiu ce se intampla, nici mama nu stie de ce asa...
Va rog spuneti de ce? Spuneti niste motive.

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Pentru că este neregulat acum dar se poate regula cu trecerea anilor în funcție de organism. Stai liniștită, griji poți să-ți faci când îți începi viața sexuală, nu acum. Dacă peste câțiva ani vezi că tot la fel vine, o lună da, o lună nu (la mine așa a fost la început vreo 2-3 ani, dar apoi și-a revenit de la sine pe la 16-17 ani) poți consulta un doctor care să te ajute.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai ciclu neregulat, asta este raspunsul corect.

| MarianaNiculescu a răspuns:

Ai ciclu neregulat! Nu se intampla asa des

| Biu009 a răspuns:

Este neregulat. La mine la inceput venea si din 2 in 2 luni si inca e neregulat