| Anonimul270909 a întrebat:

Imi place de o colega de clasa. Fata e frumoasa, deșteaptă, anul trecut am avut amandoi premiul I. Ea e deschisa, eu sunt rusinos. De vorbit vorbim in mare parte online, foarte putin, despre chestii legate de scoala sau teme dar doar atat. Zilele trecute a dat un comentariu de genul la o poza cu mine. Deci cam asta e situatia, cum as putea face sa trecem la mai mult decat vorbit despre scoala si teme?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Păi ce e așa greu? când mai vorbiți ceva de teme o poți întreba după „și? cum e ziua ta până acum?" și dezvoltați conversații, mare lucru

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai vorbesti in continuare cu ea, de la scoala si teme... treci la mai multe informatii, la ce ii place, ce nu ii place, ce ar vrea sa faca, ce nu ar vrea sa faca, ce parere are despre un subiect de interes (comun) pentru amandoi si tot asa.

Daca esti deschis, glumet si nu te prefaci ca esti altcineva... ar trebui sa fie totul ok.

Numai bine! ^_^

| CostinAlamariu a răspuns:

O inviti sa mergeti undeva pe-afara si de acolo ar trebui sa evolueze lucrurile. Daca nu esti in stare sa o inviti afara nu ai nicio speranta.

| siriusblack98 a răspuns:

Esti zero speranta la ora actuala. Si nici ea nu pare sa se simta atrasa de tine in vreun fel. Daca iti lasa comentarii din astea ''?'' nu poate fi de bine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru siriusblack98):

Poate era un emoticon sau ceva... uneori mai apare ca? happy

| ShaOfHatred a răspuns:

Femeile sunt pieze rele man, nu merită. Focusează-te pe tine, nu-ți risca șansele la un viitor plin de succesuri pentru o femeie.
What people calls "love" is just a chemical reaction that compels animals to breed. It hits hard, then it slowly fades, leaving you stranded in a failing marriage. I did it. Your parents are gonna do it. Break the cycle, man. Rise above. Focus on science.

| NarcisIfrim a răspuns:

Daca esti destept,fii si tu mai barbat,cauta articole pe net care vobeste despre atitudinea unui barbat, imbracaminte, limbaj, maniere.fa o schimabre la tine ca sa te placa, cumva
daca ramai asa rusinos..si fara sa faci ceva, nu vei rezolva nimic.ea nu iti va da mesaj, totul porneste de la tine.

| anonima188888 a răspuns:

Vezi daca mai comentează si la alti băieți. daca esti singurul e posibil sa te placa. ai putea dupa ce vorbesti de scoala cu ea sa o întrebi ce face sau la ce liceu/facultate vrea sa dea mai departe si apoi o sa te intrebe si ea si asa iese ceva poate. si eu sunt in situatia ta, doar ca pe invers happy la mine comentează si la alte fete, dar nu prea mai vorbim de cand cu scoala online sad