| Culcus a întrebat:

Salut, TPU, îmi place de o fată care cred ca ma considera doar prieten și nu știu ce sa fac, am fost cu ea în clasa anul trecut si am stat cu ea in bancă, iar acum ne-am transferat si a început să imi placa de ea și să îmi fie dor de ea. Chestia e că ea vorbește tot timpul de alți băieți de față cu mine, noi suntem în clasa a X-a si vorbește despre băieți de a XII-a ca îi place de nu stiu cine și el se uită dupa alta și nu îmi pot da seama dacă ma place sau nu. Ce pot sa fac ca sa mă vadă altfel decât ca pe un prieten?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca deja te vede ca pe un prieten nu prea mai ai sanse

| Andreeush a răspuns:

De ce nu ai încercat să îi arăți că îți place de ea?
Așa poate ai avea vreo șansă.

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Hei, e putin mai complicat, dar trebuie sa ai putina rabdare. Se mai intampla cand o persoana vede pe cel de langa el/ea doar un prieten/a, si nimic mai mult. Eu zic sa nu spui nimic deocamdata ca s-ar putea sa va stricati relatia de prietenie, depinde de fata. Daca nu-ti da semne sau nu ti-a dat un semn, inseamna ca nu-i interesata. Tu i-ai dat un semn ceva? Daca da, din ce mi-ai spus nu ti-a raspuns semnelor astfel incat denota ca nu este intereata. Eu zic sa ai rabdare si fa o pe ea sa vina la tine, daca vrei sa vorbim mai multe putem si pe privat